PARTNER PORTALU
  • BGK

Goczałkowice-Zdrój mają zielone światło do dalszej działalności uzdrowiskowej

  • Rynek Zdrowia/pless.pl    15 sierpnia 2016 - 15:45
Goczałkowice-Zdrój mają zielone światło do dalszej działalności uzdrowiskowej

Budynek administracji uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój (fot. Hons084 /Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pisemnie możliwość dalszego prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze gminy Goczałkowice-Zdrój.

Jak przypomina serwis pless.pl, w 2005 r. gminy zostały zobowiązane do sporządzania tzw. operatu uzdrowiskowego nie rzadziej niż raz na 10 lat i przedstawiania go ministrowi zdrowia w celu potwierdzenia spełnienia warunków koniecznych do nadania statusu uzdrowiska albo statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Gmina Goczałkowice-Zdrój sporządziła pierwszy operat uzdrowiskowy w 2008 r. Natomiast w styczniu br. wójt Goczałkowic ponownie wystąpił do ministerstwa wskazując działania zmierzające do polepszenia warunków prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego i poprawy stanu powietrza.

Czytaj też:W Polsce mamy za mało uzdrowisk. Przed wojną było ich ponad 240

Po weryfikacji stanowiska w sprawach formalno-prawnych w trakcie kilkumiesięcznej korespondencji, po kilku spotkaniach Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pisemnie możliwość dalszego prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze gminy Goczałkowice-Zdrój.

Dla zakładów lecznictwa uzdrowiskowego działających na terenie gminy decyzja Ministerstwa oznacza możliwość kontraktowania usług sanatoryjnych w następnych latach, a dla gminy - utrzymanie statusu uzdrowiska, możliwość pozyskania dotacji z budżetu państwa oraz obowiązek sporządzenia kolejnego operatu w 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.