PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski bez apteki z nocnym dyżurem. Uchwała coś zmieni?

  • Rynek Aptek/gorzowianin.pl    1 marca 2018 - 11:18
Gorzów Wielkopolski bez apteki z nocnym dyżurem. Uchwała coś zmieni?
W Gorzowie jest 45 aptek. Pomysł jest taki, aby każda z tych aptek dyżurowała przez 1 tydzień w roku (fot.arch)

Gorzowski przedsiębiorca zrezygnował z prowadzenia apteki całodobowej w szpitalu. Teraz najbliższa nocna apteka jest w Szczecinie, ponad 100 km od Gorzowa. - Zróbcie coś dla naszej społeczności i włączcie się w proces dyżurowania - prosi prezydent miasta.
Od ponad dwóch tygodni apteka, która wcześniej była czynna całą dobę, pracuje tylko do północy - podaje portal gorzowianin.com.

- Znaleźliśmy się w trudniej sytuacji. Przedsiębiorca zrezygnował z prowadzenia apteki całodobowej – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak pisze portal, prowadzenie całodobowej apteki miało być dla przedsiębiorcy nieopłacalne. Koszty miały przewyższać zyski.

W Gorzowie jest 45 aptek. Pomysł jest taki, aby każda z tych aptek dyżurowała przez 1 tydzień w roku. - To jest wezwanie i prośba o społeczną odpowiedzialność. Zróbcie coś dla naszej społeczności i włączcie się w proces dyżurowania - dodaje prezydent.

Podkreśla, że "nikt nikogo nie może zmusić do pracy w nocy, dlatego miasto podjęło uchwałę, która jest prośbą skierowaną wprost do aptekarzy". - Nie możemy też przeciążać szpitala, stąd nasz apel - tłumaczy Wójcicki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mariusz, 2018-03-02 16:59:13

    Bzdury totalne. Przy ulicy Sikorskiego jest ciągle czynna apteka Strywald.