PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: Jest okazja, by skończyć z niechlubnym drugim miejscem miasta

  • RynekZdrowia.pl    24 marca 2017 - 18:42
Gorzów Wielkopolski: Jest okazja, by skończyć z niechlubnym drugim miejscem miasta
Gorzów Wlkp. jest na niechlubnym drugim miejscu pod względem zgłaszalności na mammografię w tym regionie. Fot. Pixabay.com

W poniedziałek (27 marca) na gorzowskim Bulwarze Zachodnim stanie nowoczesny mammobus, żeby przebadać za darmo piersi mieszkanek Gorzowa Wlkp. i okolic. Zaproszenie na mammografię skierowane jest do kobiet po 50. roku życia.
Jak Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, miasto Gorzów Wlkp. jest na niechlubnym drugim miejscu pod względem zgłaszalności na mammografię w tym regionie.

- Stąd pomysł na naszą akcję. Oczywiście w jeden dzień nie zbadamy połowy województwa, ale damy przykład innym - wyjaśnia Elżbieta Anna Polak, marszałek.

Miesiąc temu z akcji ''Daję przykład - badam piersi'' skorzystały panie z Zielonej Góry i okolic. 21 pań z okręgu zielonogórskiego w wieku 50+ skorzystało w ramach programu profilaktycznego z darmowych badań mammograficznych wykonanych w mobilnym punkcie diagnostycznym.

Nowoczesny mammobus stanie w poniedziałek (27 marca) w godz. 9-15 na placu przy Bulwarze Zachodnim przy ul. Nadbrzeżnej (obok WILDOMU - Centrum Biurowe) w Gorzowie Wlkp.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.