PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski: Marszałek wykłada 4 mln zł na radioterapię

  • aw    5 sierpnia 2016 - 18:46
Gorzów Wielkopolski: Marszałek wykłada 4 mln zł na radioterapię

Podczas wizyty pani marszałek Podczas wizyty w szpitalu poruszony zostanie temat dotyczący transplantacji. (fot.lubuskie.pl)

W poniedziałek (8 sierpnia) w Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. podpisana zostanie umowa dotycząca rozbudowy szpitala o Ośrodek Radioterapii. Celem jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług zdrowotnych w obszarze chorób nowotworowych.
Jak informuje Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, zgodnie z zapisami umowy, 4 mln zł z budżetu województwa lubuskiego zostaną przeznaczone na pierwsze roboty budowlano-montażowe oraz zakup i montaż sprzętu medycznego. Umowę podpiszą marszałek ElżbietaPolak oraz Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Podczas wizyty w szpitalu poruszony zostanie temat dotyczący transplantacji. Rzecznik prasowy przypomina, że Partnerstwo dla Transplantacji w Województwie Lubuskim zostało zawarte w formie listu intencyjnego 10 czerwca 2010 r., a odnowione pięć lat później – 10 września 2015 roku.

Wspólne działania w 2010 r. zadeklarowało wówczas trzynaście podmiotów, m.in. Biskup Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, przedstawiciele dwóch największych lubuskich szpitali w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze, władze regionalne i lokalne, czy przedstawiciele POLTRANSPLANT-u i Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej.

Takie zintegrowane działania szybko przyniosły oczekiwany efekt, gdyż już w 2012 r. Lubuskie znalazło się na drugim miejscu w Polsce pod względem liczby pobrań narządów. Jednak w ostatnim roku wskaźniki w tym zakresie znacznie spadły, w związku z czym Samorząd Województwa Lubuskiego dostrzegł potrzebę podjęcia dodatkowych działań promujących przeszczepy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: