PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski, powstanie baza dla śmigłowca LPR

  • PAP/em    16 listopada 2015 - 12:28
Gorzów Wielkopolski, powstanie baza dla śmigłowca LPR

Inwestycja ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa w mieście oraz w północnej części województwa (fot. PTWP)

W poniedziałek w Zielonej Górze została podpisana umowa dot. finansowania budowy bazy – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Ewa Sadowska-Cieślak.
Inwestycję po połowie sfinansują samorządy miasta i regionu. Umowę parafowali przedstawiciele obu samorządów oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Zgodnie z nią baza powstanie na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp., na działce, która w ramach darowizny zostanie przekazana LPR przez szpital.

Infrastruktura potrzebna do obsługi śmigłowca ma powstać w Gorzowie Wlkp. do końca 2017 r. Rozpoczęcie prac jest planowane wiosną przyszłego roku.

Baza zostanie wybudowana w niedalekiej odległości od lądowiska przy gorzowskiej lecznicy. Powstanie hangar na śmigłowiec, pas startowy, płyta postojowa zaplecze operacyjne i techniczne oraz pomieszczenia dla załogi i obsługi.

Koszty funkcjonowania bazy LPR będzie pokrywać ze środków resortu zdrowia.

"Dzięki bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz stacjonującemu w niej śmigłowcowi medycznemu skróceniu ulegnie czas dotarcia do osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych i innych zdarzeniach. Zwiększy to poczucie bezpieczeństwa w naszym mieście oraz w północnej części województwa" - powiedziała Sadowska-Cieślak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: