PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wlkp. będzie miał bazę LPR

  • PAP/KDS    27 lipca 2017 - 17:22
Gorzów Wlkp. będzie miał bazę LPR
Zabiegi ws. wybudowania bazy LPR przy szpitalu w Gorzowie trwały od 2008 r. W końcu się udało (fot.lpr.com.pl)

Gorzów Wielkopolski będzie miał bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prace projektowe związane mają ruszyć we wrześniu 2017. Budowa inwestycji ma potrwać do końca 2018 roku.
"Mamy największą gęstość dróg regionalnych w Polsce, więc nikomu nie trzeba uzasadniać potrzeby budowy tej bazy i jej znaczenia dla bezpieczeństwa mieszkańców" - powiedziała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Gorzowska baza LPR będzie obsługiwać teren w promieniu 150 km. Obecnie w mieście funkcjonuje tymczasowa baza kontenerowa. 

Biuro prasowe lubuskiego urzędu marszałkowskiego poinformowało, że w budżecie województwa na budowę bazy zabezpieczono w sumie ponad 2,5 mln zł - 1,7 mln zł w 2017 r. i blisko 800 tys. zł w roku 2018 r.

Po spotkaniu marszałek Elżbiety Polak z przedstawicielami LPR i władzami gorzowskiego szpitala podano, że z części tych środków samorząd województwa dofinansuje zakup urządzenia PET dla gorzowskiej lecznicy.

"Z uwagi na trwające procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz wyłonieniem wykonawcy, LPR w bieżącym roku planuje wykorzystać na prace projektowe część dotacji - ok. 114 tys. zł. W związku z tym ustalono, że pozostałe środki, tj. ok. 1,6 mln zł, przeznaczone zostaną na doposażenie gorzowskiego szpitala w urządzenie PET" - poinformował urząd marszałkowski.

Zabiegi ws. wybudowania bazy LPR przy szpitalu w Gorzowie trwały od 2008 r.

W 2015 r. udało się pozyskać pieniądze na zakup śmigłowca ratunkowego. Środki pochodziły z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, oraz z budżetów samorządu regionu i miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.