PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzowski szpital z niemiecką lecznicą realizują wspólny projekt

  • aw/PAP    8 września 2017 - 13:11
Gorzowski szpital z niemiecką lecznicą realizują wspólny projekt
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. (fot.szpital.gorzow.pl)

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp, który w tym projekcie jest partnerem wiodącym, zawarł umowę o dofinansowaniu przedsięwzięcia z Krajem Związkowym Brandenburgia. Projekt będzie współfinansowany w 85 proc. z unijnego programu współpracy transgranicznej Interrg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020.
• Podniesienie standardu w zakresie ginekologii i położnictwa oraz wymiana doświadczeń – to główne cele projektu, który wspólnie będą realizowały szpitale z Gorzowa Wlkp. i niemieckiego Strausbergu.

• Na projekt otrzymały ponad milion euro dofinansowania.

• Jak poinformowała rzeczniczka Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Agnieszka Wiśniewska, ponad połowa tej kwoty (640 tys. euro) trafi do lecznicy w Gorzowie.

"Zostanie przeznaczona na nowy sprzęt, m.in. wielofunkcyjny stół operacyjny, oświetlenie LED wraz z kamerą do przekazywania i rejestracji obrazu operacji, 12 specjalistycznych łóżek pooperacyjnych oraz urządzenia do wykonywania laparoskopii i histeroskopii" - wymieniła Wiśniewska.

Dodała, że dzięki dofinansowaniu szpital kupi także wideokolposkop, aparat USG z opcją Color Doppler 3D/4D i specjalistyczne narzędzia do operacji uroginekologicznych i rekonstrukcji dna miednicy.

Podczas realizacji projektu, który ma się zakończyć wraz z końcem 2018 r., szpitale dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i urządzeń, w tym bezpośredniego przekazywania obrazu z sali badań czy operacyjnej, będą rozwijały i wykorzystywały możliwości badań na odległość - wyjaśniała rzeczniczka.

Lekarze z Polski i Niemiec mają wspólnie przeprowadzić ponad 100 zabiegów operacyjnych. W ramach projektu zaplanowane zostały także spotkania kadry lekarskiej, pielęgniarskiej i administracyjnej obu lecznic oraz konferencje naukowe.

Projekt "Polsko-Niemieckie Forum Ginekologiczne" dotyczy szkoleń, wymiany doświadczeń i zakupu sprzętu w zakresie ginekologii i położnictwa, tak by pacjentki miały gwarancję bezpieczeństwa, a opieka medyczna była na porównywalnym poziomie w obu lecznicach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.