PARTNER PORTALU
  • BGK

Goźba strajku w konińskim szpitalu

  • PAP    20 lutego 2012 - 11:03
Goźba strajku w konińskim szpitalu

Pielęgniarki i inni pracownicy 15 oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie protestowali przez dwie godziny przeciwko brakowi porozumienia z dyrekcją w sprawie podwyżek.
Pielęgniarki twierdzą, że zarabiają za mało i domagają się 600 złotych podwyżki. Powołują się przy tym na zbyt wysokie kontrakty lekarskie i domagają się ich renegocjacji. Według szefowej Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Marzeny Kamińskiej, w proteście ostrzegawczym uczestniczyło około 300 osób.

Czytaj też: Na ratunek szpitalom

Strajkujący zapowiedzieli, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, strajk będzie kontynuowany we wtorek i potrwa 8 godzin. „W środę będzie przerwa, a w czwartek planujemy protestować przez 12 godzin, w poniedziałek już całą dobę. Od przyszłej środy rozpoczniemy strajk ciągły i głodowy” – poinformowała Kamińska.

Według rzecznika prasowego szpitala Leszka Czajora, wszystkie przyjęcia planowe zostały wstrzymane bezterminowo, do czasu wyjaśnienia sytuacji.

„W poniedziałek nie istniało zagrożenie dla życia i zdrowia, interesy pacjentów były w pełni zabezpieczone” – powiedział. Dodał, że z protestu wyłączono 9 oddziałów, m.in. anestezjologię i intensywnej terapii, kardiologię, stację dializ i salę porodową.

Koniński szpital posiada 24 oddziały z 849 łóżkami. Na ten rok placówka podpisała kontrakt w wysokości ponad 122 mln zł. W porównaniu z 2011 r. jest on wyższy o 6,2 mln zł. Wartość wykonanych i niezapłaconych przez NFZ świadczeń w 2011 r. wyniosła 18,1 mln zł.

Czajor podał, że orientacyjny wynik finansowy szpitala za ubiegły rok wynosi minus 22,5 mln zł, w tym amortyzacja sprzętu i budynków to kwota 16,8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Borsuk, 2012-02-20 21:53:48

    Tak długi okres próbny pozwala chyba podjąć właściwe decyzje,czyż nie?