PARTNER PORTALU
  • BGK

Grodków: Mieszkańcy chcą drugiej karetki i zbierają podpisy

  • Rynek Zdrowia/Nowa Trybuna Opolska    31 lipca 2017 - 10:35
Grodków: Mieszkańcy chcą drugiej karetki i zbierają podpisy

Prawie tysiąc osób podpisało petycję w sprawie drugiej karetki pogotowia, która miałaby stacjonować w Grodkowie (woj. opolskie, powiat brzeski). Poparł ją także wojewoda i burmistrz Grodkowa. Teraz decyzja należy do ministra zdrowia.
Jak bardzo potrzebny jest drugi ambulans pokazał przypadek mężczyzny, do którego w czerwcu br. zostało wezwane pogotowie. Przyleciał do niego śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego, bo jedyna karetka z Grodkowa była zajęta, a dojazd kolejnej, z Brzegu, zajął blisko 20 minut. Mężczyzna zmarł. Ten dramat poruszył grodkowian. W półtorej dnia zebrano ponad 900 podpisów.

Jak mówi Beata Adamiak, która zainicjowała akcję zbierania podpisów pod petycją o drugi ambulans dla miasta, to nie pierwszy taki przypadek, bo blisko znajduje się autostrada, gdzie karetka jest często wzywana i wtedy gmina zostaje bez ambulansu.

Petycja trafiła do burmistrza, stamtąd do wojewody, a ten przesłał ją do Ministerstwa Zdrowia. Wojewoda popiera ten wniosek. W ubiegłym tygodniu ministerstwo poprosiło urzędników o dodatkowe dane, zostały one przesłane, ale nie wiadomo, kiedy zapadanie decyzja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.