PARTNER PORTALU
  • BGK

Grudziądzka naczyniówka prężnie się rozwija

  • pomorska.pl/Rynek Zdrowia    21 lipca 2012 - 16:10
Grudziądzka naczyniówka prężnie się rozwija

Oddział chirurgii naczyń Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu otwarto we wrześniu 2011 r. W niespełna rok Grudziądz stał się dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem chirurgii wewnątrznaczyniowej.
"Gazeta Pomorska" podkreśla, że czas oczekiwania na zabiegi wewnątrznaczyniowe wynosi 3-4 miesiące, podczas gdy w innych ośrodkach trzeba czekać rok lub dłużej. Zauważa przy tym, że operowani są tu nie tylko grudziądzanie, ale także chorzy z innych miast, również regionu pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Odciąża to m.in. Klinikę Chirurgii Naczyniowej i Angiologii Collegium Medicum w Bydgoszczy, z którą Grudziądz ścisłe współpracuje.

Oddział wykonuje pełen zakres operacji rekonstrukcyjnych naczyń, zarówno otwartych jak i wewnątrznaczyniowych. Przeprowadza m.in. operacje tętniaków aorty brzusznej (otwarte i implantacje stentgraftów), tętniaków tętnic obwodowych, tętnic szyjnych, rekonstrukcje tętnic kończyn górnych i dolnych w niedokrwieniu.

Wszystkie sale (14 łóżek) wyposażone są w węzeł sanitarny i TV. Oddział chirurgii naczyń w Grudziądzu pełni całodobowy dyżur dla regionu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.