Grunt pod szpital za 1 proc. wartości

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 17-08-2012
  • drukuj
Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu władze Poznania wycenią miejski grunt pod nowy Szpital Matki i Dziecka. To będzie ziemia przeznaczona na cel społeczny. Dlatego pewnie Wielkopolski Urząd Marszałkowski kupi ją od miasta za 1 procent wartości.
Grunt pod szpital za 1 proc. wartości
Poznański szpital pediatryczny mieści się obecnie przy ul. Krysiewicza w budynkach, które wynajmuje od Kościoła. Dzieci leżą w małych salach, w szpitalu panuje ścisk i nie ma perspektyw, by to zmienić.

Rok temu 20 hektarów ziemi pod budowę nowej lecznicy dla dzieci zaoferował oddalony od Poznania o 80 km Pleszew. Inicjatywa szlachetna, ale pomysł nierealny. Za daleko. Wybór nowej lokalizacji jest na finiszu. Jak twierdzi Urząd Marszałkowski prawdopodobnie wykupi od miast na ten cel grunt na Franowie. Sprawa ma być sfinalizowana we wrześniu.

Większym problemem niż znalezienie ziemi może być teraz zebranie pieniędzy na budowę lecznicy. Szacowany koszt inwestycji to około pół miliarda złotych. Urząd chce znaleźć inwestora, który wybuduje obiekt w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego. Wyłonieniem partnera zajmie się samorządowa spółka "Szpitale Wielkopolski". Ta sama spółka przygotowuje właśnie projekt budowy szpitala.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE