PARTNER PORTALU
  • BGK

Grypa: zakaz odwiedzin w dwóch wrocławskich szpitalach

  • pt    11 lutego 2016 - 22:26
Grypa: zakaz odwiedzin w dwóch wrocławskich szpitalach
W ostatnich dniach z powodu wirusa świńskiej grypy zmarły we Wrocławiu dwie osoby, stąd zakazy odwiedzin w szpitalach (fot.wroclaw.pl)

• W ostatnich dniach z powodu wirusa świńskiej grypy zmarły we Wrocławiu dwie osoby.
• Szpital wojskowy przy ul. Weigla jako pierwszy we Wrocławiu wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów.
• Z tego samego powodu odwiedziny ograniczył też szpital przy ul. Kamieńskiego.
Szpital wojskowy przy ul. Weigla jako pierwszy we Wrocławiu wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów. Decyzję podjęto, gdy u trójki osób stwierdzono wirusa świńskiej grypy.

Zakaz obowiązuje od środy 10 lutego do odwołania. Z tego samego powodu odwiedziny ograniczył też szpital przy ul. Kamieńskiego. Nie wiadomo, jak długo będzie obowiązywał.

W ostatnich dniach z powodu wirusa świńskiej grypy zmarły we Wrocławiu dwie osoby. We wtorek zmarł 62-letni pacjent Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej, który trafił tam w bardzo ciężkim stanie.

A w ubiegłym tygodniu zmarł również z powodu tzw. świńskiej grypy, 28-letni chory w szpitalu uniwersyteckim przy ul. Borowskiej.

We wrocławskich szpitalach leczonych jest obecnie sześć osób z wirusem A/H1N1. Trzy osoby to wspomniani pacjenci ze szpitala wojskowego – dwie kobiety i mężczyzna z oddziału kardiologii. Ich stan zdrowia jest dobry. Pozostała trójka to pacjenci Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej, którzy przebywają w izolatkach.

Od początku sezonu grypowego we Wrocławiu potwierdzono 8 przypadków grypy wywołanej wirusem AH1N1.

Ograniczenia w odwiedzinach obowiązują też od ubiegłego tygodnia w pawilonie pediatrycznym szpitala przy ul. Koszarowej.

Przy dziecku może przebywać tylko jedna osoba. Ma to jednak związek z dużą liczbą panujących infekcji, ale nie z wirusem świńskiej grypy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.