PARTNER PORTALU
  • BGK

"Gwiazdkowe" inwestycje w krakowskich lecznicach

  • AW    20 grudnia 2011 - 17:24
"Gwiazdkowe" inwestycje w krakowskich lecznicach

Wtorek był w krakowskim lecznictwie zamkniętym dniem zakończenia dużych inwestycji.
W Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza oddano do użytku płytę lądowiska, infrastrukturę wokół szpitala, zmodernizowany oddział ginekologiczno – położniczy (etap II) oraz zakupioną aparaturę medyczną.

 - Dzisiejsza uroczystość potwierdza dynamiczny rozwój placówki. I znów tradycji staje się zadość – jak co roku, na Gwiazdkę – Szpital im. Gabriela Narutowicza kończy kolejne inwestycje - ofiarowuje krakowianom kolejny prezent z myślą o ich zdrowiu, bezpieczeństwie, o tym by mogli korzystać z opieki szpitalnej na prawdziwie europejskim poziomie – powiedział podczas uroczystości prezydent Krakowa Jacek Majchrowski (sprawdź jego notowania/zabierz głos).

Czytaj też: Nowczesny pawilon oddali przewlekle chorym

Projekt zawierał dwa zadania inwestycyjne realizowane w latach 2010/2011; łączny koszt inwestycji zamyka się w kwocie 8 614 477,83 zł; w tym: 4409 153,60 zł to wkład miasta, 4196 589,43 zł z UE, a 8 734,80 zł to środki własne szpitala.

Inwestycja obejmowała budowę lądowiska dla helikopterów sanitarnych (w tym infrastrukturę płyty lądowiska). W ramach projektu dobudowano do istniejącego budynku ciepłą sień dla karetek sanitarnych. Powstały wolnostojące obiekty: magazyn odpadów medycznych i garaże o powierzchni 130 m2 i kub. 525 m3. Przebudowany został układ komunikacyjny.

Zmodernizowany został oddział ginekologiczno – położniczy (II etap), zakupiono część pierwszego wyposażenia oraz sprzęt medyczny dla potrzeb oddziału otolaryngologicznego i pracowni fizjoterapii.

Oddział ginekologiczno-położniczy, wzbogacił się między innymi o: fotel porodowy, stół operacyjny z wyposażeniem, respirator, zestaw narzędzi chirurgicznych, myjnię do narzędzi, ultrasonograf, stół operacyjny specjalistyczny z wyposażeniem, koło porodowe, instrumentarium do zabiegów endoskopowych.

Zmodernizowany oddział ginekologiczno-położniczy otwarto także we wtorek w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego

Trakt Porodowy w placówce posiada 4 jednoosobowe pokoje do rodzenia, zapewniające możliwość porodu rodzinnego.  Nazwa Traktu - „Bocianówka” została wybrana przez pacjentki w konkursie w 2002 r.

Do dyspozycji pacjentek są dostępne: wanna do porodu w wodzie, taborety do porodu, materace, drabinki, piłki, worki sako, nowoczesne łóżka porodowe z możliwością regulacji i dostosowania do pozycji wybranej do porodu przez rodzącą.

Pacjentki Oddziału Ginekologiczno-Położniczego mają możliwość wyboru bezpłatnych porodów w niestandardowych pozycjach oraz w wodzie, w znieczuleniu zewnątrzoponowym jak również porodu rodzinnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.