PARTNER PORTALU
  • BGK

HCC: Samorząd terytorialny nie jest przygotowany do nadzoru nad szpitalami

  • Rynek Zdrowia    19 lutego 2016 - 22:17
HCC: Samorząd terytorialny nie jest przygotowany do nadzoru nad szpitalami
Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. (Fot. PTWP/Arkadiusz Ławrywianiec)

Albo dojdzie do zwiększenia nakładów finansowych na ochronę zdrowia, albo trzeba będzie zamykać niektóre szpitale - to jeden z wniosków wynikających z dyskusji podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress, Katowice 18-20 lutego 2016 r.).
Z taką tezą wystąpił w czasie sesji "Szpital XXI wieku. Jakość świadczeń, bezpieczeństwo pacjenta, stabilność finansowa" m.in. Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu (lecznica jest bardzo trudnej sytuacji finansowej).

- Chcemy jeść kawior, a stać nas na kaszankę - zobrazował problem niedofinansowania, wskazując na brak skoordynowanej polityki państwa, samorządów i szpitali jako jedną z przyczyn pogłębiających zapaść finansową.

Dodał, że samorząd terytorialny nie jest przygotowany do nadzoru nad szpitalami. Na to samo zwrócił uwagę Zbyszko Przybylski, prezes zarządu Szpitala Powiatowego we Wrześni.

- Nie ma współpracy z samorządami, na przykład w sytuacji konieczności likwidacji oddziałów porodowych. Dochodzi do blokowania racjonalnych decyzji - wskazał.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.