PARTNER PORTALU
  • BGK

Helikoptery wylądują przy legnickim szpitalu

  • PAP    19 września 2011 - 12:44

Nowe lądowisko dla helikopterów medycznych otwarto w poniedziałek przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzki w Legnicy. Koszt inwestycji to blisko milion zł.
Jak powiedziała dyrektor placówki Krystyna Barcik, nowe lądowisko jest jednym z etapów trwającej rozbudowy oddziału ratunkowego, który ma być gotowy na przełomie 2013 i 2014 r. - Lądowisko już jest jednak w pełni sprawne, a jego budowa była konieczna m.in. dlatego, że do tej pory helikoptery lądowały na trawie i tylko do godz. 16. Obecnie, gdy lotnisko jest betonowe i podświetlone mogą już funkcjonować bez przeszkód - wyjaśniła.
 
W uroczystości otwarcia lądowiska uczestniczył m.in. marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, parlamentarzyści z regionu oraz samorządowcy i przedstawiciele duchowieństwa.
- Szpital jest symbolem nowoczesności, a przecież zaledwie kilka lat temu tonął w długach. To dzięki ciężkie pracy grupy osób udało się go uratować i obecnie ratowane jest w nim ludzkie życie. To dzięki takim ludziom możemy realizować podobne inwestycje - powiedział Schetyna.

Lądowisko jest częścią wartego ok. 10 mln zł projektu rozbudowy oddziału ratunkowego legnickiego szpitala. Placówka ma także w planach uruchomienie do końca 2011 r. dwóch pracowni, w których leczone będą choroby serca oraz budowę oddziały radiologii i radioterapii.

Po uroczystości Schetyna pojechał do Jeleniej Góry, gdzie nastąpi otwarcie nowego rezonansu magnetycznego w tamtejszym Szpitalu Wojewódzkim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.