PARTNER PORTALU
  • BGK

Hospicjum w Sosnowcu: są środki unijne i pieniądze od darczyńców, więc można zacząć budowę

  • MN    19 lipca 2016 - 12:00
Hospicjum w Sosnowcu: są środki unijne i pieniądze od darczyńców, więc można zacząć budowę
Wizualizacja hospicjum w Sosnowcu (fot. mat. pras.)

• Hospicjum w Sosnowcu otrzymało prawie 5,5 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.
• Pieniądze przeznaczono na adaptację i rozbudowę podarowanego przez miasto za 1 proc. wartości budynku przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego.
• W środę, 20 lipca, nastąpi uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego rozpoczynającego budowę sosnowieckiego hospicjum.
Budowa hospicjum w Sosnowcu nie byłaby możliwa bez środków zgromadzonych przez Fundację na rzecz budowy i funkcjonowania Hospicjum św. Tomasza Apostoła i z 1 proc. podatku, które przekazywali również mieszkańcy innych miast. Jak podkreśla sosnowiecki magistrat, dzięki temu zebrano okolo 3,3 mln zł. Resztę potrzebnych środków, 5,5 mln zł, udało się pozyskać dzięki dofinansowaniu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Budynek przy ul. Hubala-Dobrzańskiego miasto przekazało natomiast za 1 proc. wartości.

- Gdyby była taka prawna możliwość oddalibyśmy budynek całkowicie za darmo tym wspaniałym ludziom, którzy robią wielkie rzeczy na rzecz potrzebujących - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Gotowe hospicjum będzie kompleksowym centrum wsparcia, zapewniającym opiekę dzienną i całodobową, opiekę wyręczającą opiekunów i wzmacniającą środowisko.

w środę, 20 lipca, o godz. 10.00 nastąpi uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego rozpoczynającego budowę sosnowieckiego hospicjum. Na uroczystości pojawią się m.in. prezydent Sosnowca i przedstawiciele Fundacji na rzecz budowy i funkcjonowania Hospicjum św. Tomasza Apostoła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.