PARTNER PORTALU
  • BGK

II Kongres Wyzwań Zdrowotnych: Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu

  • RynekZdrowia.pl    16 stycznia 2017 - 18:39
II Kongres Wyzwań Zdrowotnych: Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu
W poniedziałek (16 stycznia) odbyło się posiedzenie Rady Naukowej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych podczas, którego wybitni specjaliści z różnych dziedzin medycyny wraz z organizatorami omawiali ostateczny kształt programu Kongresu. Fot. PTWP

• II Kongres Wyzwań Zdrowotnych organizowany pod hasłem „znacznie więcej niż medycyna“ odbędzie się w dniach 9-11 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
• Ostatni z kongresowych dni to otwarty Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu.
- Kongres Wyzwań Zdrowotnych przygotowujemy, już po raz drugi, z myślą o wszystkich środowiskach, których aktywność jest lub powinna przyczyniać się do poprawy stanu zdrowa społeczeństwa - nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale też w kontekście szeroko rozumianych działań zapobiegawczych, profilaktyki, edukacji, finansowania i organizacji świadczeń zdrowotnych oraz całej gospodarki - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, wydawca m.in. miesięcznika i portalu Rynek Zdrowia

.II Kongres Wyzwań Zdrowotnych stwarza okazję do wielu interdyscyplinarnych debat, między innymi z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin medycyny, pielęgniarek i innych zawodów medycznych, polityków, menedżerów zarządzających placówkami medycznymi, pacjentów, prawników, ekspertów rynku medycznego, dostawców współpracujących z sektorem ochrony zdrowia.

Jednym z ważniejszych celów Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest budowanie szerokiego porozumienia umożliwiającego skuteczne podjęcie zawartych w nazwie wydarzenia wyzwań zdrowotnych XXI wieku - wynikających zarówno z epidemiologii poszczególnych chorób, jak i m.in.: demografii, ekonomii, uwarunkowań finansowych, politycznych oraz społecznych.

Na obszerny program II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych 2017 składa się pięć ścieżek tematycznych: polityka zdrowotna; finanse i zarządzanie; terapie; nowe technologie; edukacja. Nowością będzie cykl warsztatów prowadzonych przez specjalistów dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Zaplanowaliśmy też sesje, których tematyka bardzo rzadko gości na takich kongresach, np. dotyczące pacjentów niepełnosprawnych w gabinecie lekarskim - informuje Wojciech Kuta, redaktor naczelny Rynku Zdrowia.

Czytaj więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.