PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile centrów kardiologii potrzeba miastu?

  • Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia    22 stycznia 2014 - 11:30
Ile centrów kardiologii potrzeba miastu?

Centrum diagnostyki kardiologicznej, które powstaje w Tarnowie zgodnie z planami ma być gotowe latem. Budowę centrum kardiologicznego planuje też Specjalistyczny Szpital im. E. Szczeklika w Tarnowie. Zdaniem specjalistów jednak na dwie takie placówki w Tarnowie jest za ciasno.
Kierujący placówkami medycznymi zwracają uwagę, że w tym momencie jedynym pewnym płatnikiem jest NFZ. Stamtąd pochodzi większość pieniędzy, jakie zarabiają lecznice. Powstanie nowych centrów oznacza zwiększenie konkurencji na rynku usług kardiologicznych i rywalizację o kontrakty.

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, która wkrótce ma wybrać wykonawcę inwestycji, przyznaje, że powstające centrum oznacza mniej pieniędzy dla szpitala. Może też pojawić się problem z lekarzami specjalistami, którzy zamiast dotychczasowej pracy w szpitalu czy w przychodni wybiorą ofertę nowego gracza na rynku.

Inwestor budujący prywatne centrum diagnostyki twierdzi, że centrum będzie placówką komercyjną, która zaoferuje swoje usługi osobom i firmom prywatnym i nie będzie ubiegać się o kontrakt z NFZ.

Więcej:  www.gazetakrakowska.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.