PARTNER PORTALU
  • BGK

Ile pieniędzy potrzebowały szpitale w kwietniu?

  • JK    1 czerwca 2011 - 15:27
Ile pieniędzy potrzebowały szpitale w kwietniu?

Zapotrzebowanie szpitali na środki finansowe w kwietniu 2011 r. wyniosło prawie 26 mln złotych.
W kwietniu 2011 r. szpitale publiczne zgłosiły zapotrzebowanie na środki finansowe w wysokości 25,8 mln złotych. Łączne potrzeby szpitali w 2011 roku przekroczyły już wartość 208 mln zł. To o 24 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Informacje te przekazała firma Electus, zajmująca się wspieraniem płynności sektora publicznego.

Czytaj też: Szpitalne długi jednak nie zablokują przekształceń? 

- Porównując okresy pierwszych kilku miesięcy 2011 i 2010 r. widać, że skala potrzeb finansowych szpitali publicznych cały czas utrzymuje trend wzrostowy. Jeśli potwierdzą się zaobserwowane przez nas prawidła i największe zapotrzebowanie szpitale zaczną wykazywać w III oraz IV kwartale, ten rok zakończy się efektownie - wyjaśnia Wioleta Błochowiak, wiceprezes zarządu Electusa.

Największe zapotrzebowanie w kwietniu tego roku wykazało województwo warmińsko-mazurskie, poszukując 12 mln złotych, Wartość ta prawie pokryła sumę potrzeb zgłoszonych przez ten region od początku roku. W tym roku zapotrzebowania na środki nie zgłosiły dotąd dwa województwa: opolskie oraz zachodniopomorskie. Wysokie potrzeby odnotowywało dotąd województwo śląskie, które od początku roku potrzebowało aż 18 mln złotych. W tym miesiącu - niespełna 1 mln zł. Ten region był również liderem pod względem liczby szpitali, które wysyłały zapytania o finansowanie.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.