PARTNER PORTALU
  • BGK

In vitro w Gdańsku: zasady i kwoty dofinansowania

  • MIW    31 stycznia 2017 - 12:32
In vitro w Gdańsku: zasady i kwoty dofinansowania
Gdańsk będzie dofinansowywać procedurę in vitro. (fot. pixabay.com)

• Zakończyły się prace zespołu, który opracowywał program wsparcia prokreacji dla mieszkańców Gdańska.
• W ramach tego programu miasto będzie dofinansowywać procedurę in vitro.
• Budżet programu wynosi 1,1 mln zł, z czego 1 mln zł zostanie przeznaczony na procedury, reszta na programy profilaktyczne.
Jak napisał na swoim facebookowym profilu Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, rocznie będzie można dofinansować około 200 procedur.

- Po pracach zespołu podjęliśmy decyzje o dofinansowaniu do trzech prób w wysokości do 5000 do każdej próby (nie więcej niż 80 proc. kosztów) procedury in vitro. Program będzie kierowany do wszystkich mieszkańców Gdańska płacących tu podatki, dla par formalnych i nieformalnych w wieku od 20 do 40 lat (warunkowo 42 lat) oraz osób ze wskazaniami medycznymi od 18 roku życia – wyjaśnia Adamowicz.

Przypomnijmy prezydent Gdańska wraz z radnymi Platformy Obywatelskiej ogłosił projekt programu in vitro w październiku ubiegłego roku. Przedstawiciele gdańskich środowisk naukowych i medycznych oraz członkowie polskiego Parlamentu wystosowali wtedy list otwarty ze sprzeciwem wobec dofinansowania in vitro przez miasto z pominięciem innych metod leczenia niepłodności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.