Informatyzacja lecznicy w Przysusze jeszcze w tym roku

Już niedługo SPZZOZ w Przysusze zostanie zinformatyzowany. Wprowadzone zmiany umożliwią m.in. umawianie wizyt lekarskich przez internet oraz sprawniejsze zarządzanie placówką. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,1 mln zł unijnego dofinansowania.
Informatyzacja lecznicy w Przysusze jeszcze w tym roku
Część inwestycyjna projektu jest realizowana w II półroczu br. Do końca roku zostaną kupione: licencja i sprzęt do laboratorium, licencja i urządzenia do części administracyjnej, licencja baz danych systemu administracyjnego i części medycznej systemu, sprzęt do inwentaryzacji. Ponadto zostanie wdrożona część dotycząca laboratorium, zamontowana instalacja, system zostanie skonfigurowany, a sprzęt uruchomiony.

Projekt jest przedsięwzięciem integrującym wymianę danych pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi SPZZOZ w Przysusze. Zdaniem dyrekcji jego realizacja wpłynie pozytywnie na usprawnienie zarządzania szpitalem przyczyniając się do podniesienia jakości usług.

Ponadto projekt przewiduje zintegrowanie wdrażanego systemu z istniejącym systemem zewnętrznym - stroną internetową SPZZOZ w Przysusze. Zostanie ona przebudowana tak, aby pacjenci mogli korzystać z funkcji ePacjent - rejestracja, umawianie wizyt i dostęp do danych przez ww. stronę.

Projekt przewiduje utworzenie Publicznych Punktów Dostępu - będą miały one postać ogólnodostępnych, łatwych w obsłudze (dotykowy ekran) kiosków informacyjnych (zostaną zainstalowane dwa - jeden w przychodni i jeden w szpitalu). Kioski będą umożliwiały pacjentom bezpłatne skorzystanie z internetu, w tym ze wszystkich funkcjonalności strony www SPZZOZ w Przysusze.

Dzięki rejestrowaniu wizyt, prowadzonych badań i zabiegów możliwe będzie monitorowanie liczby pacjentów. Każde zdarzenie zapisywane będzie z datą, zatem czas obsługi pacjenta, tj. procesu jego leczenia, będzie mierzony.

System, którego dotyczy projekt, zostanie przygotowany tak, aby umożliwić jego integrację z tworzonym System Informacji Medycznej SIM.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE