PARTNER PORTALU
  • BGK

Informatyzacja lecznicy w Przysusze jeszcze w tym roku

  • Rynek Zdrowia    26 października 2012 - 20:13
Informatyzacja lecznicy w Przysusze jeszcze w tym roku

Już niedługo SPZZOZ w Przysusze zostanie zinformatyzowany. Wprowadzone zmiany umożliwią m.in. umawianie wizyt lekarskich przez internet oraz sprawniejsze zarządzanie placówką. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 2,1 mln zł unijnego dofinansowania.
Część inwestycyjna projektu jest realizowana w II półroczu br. Do końca roku zostaną kupione: licencja i sprzęt do laboratorium, licencja i urządzenia do części administracyjnej, licencja baz danych systemu administracyjnego i części medycznej systemu, sprzęt do inwentaryzacji. Ponadto zostanie wdrożona część dotycząca laboratorium, zamontowana instalacja, system zostanie skonfigurowany, a sprzęt uruchomiony.

Projekt jest przedsięwzięciem integrującym wymianę danych pomiędzy poszczególnymi jednostkami organizacyjnymi SPZZOZ w Przysusze. Zdaniem dyrekcji jego realizacja wpłynie pozytywnie na usprawnienie zarządzania szpitalem przyczyniając się do podniesienia jakości usług.

Ponadto projekt przewiduje zintegrowanie wdrażanego systemu z istniejącym systemem zewnętrznym - stroną internetową SPZZOZ w Przysusze. Zostanie ona przebudowana tak, aby pacjenci mogli korzystać z funkcji ePacjent - rejestracja, umawianie wizyt i dostęp do danych przez ww. stronę.

Projekt przewiduje utworzenie Publicznych Punktów Dostępu - będą miały one postać ogólnodostępnych, łatwych w obsłudze (dotykowy ekran) kiosków informacyjnych (zostaną zainstalowane dwa - jeden w przychodni i jeden w szpitalu). Kioski będą umożliwiały pacjentom bezpłatne skorzystanie z internetu, w tym ze wszystkich funkcjonalności strony www SPZZOZ w Przysusze.

Dzięki rejestrowaniu wizyt, prowadzonych badań i zabiegów możliwe będzie monitorowanie liczby pacjentów. Każde zdarzenie zapisywane będzie z datą, zatem czas obsługi pacjenta, tj. procesu jego leczenia, będzie mierzony.

System, którego dotyczy projekt, zostanie przygotowany tak, aby umożliwić jego integrację z tworzonym System Informacji Medycznej SIM.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.