PARTNER PORTALU
  • BGK

Informatyzacja ochrony zdrowia na finiszu

  • Anna Kaczmarek (Rynek Zdrowia)    29 listopada 2012 - 20:08
Informatyzacja ochrony zdrowia na finiszu

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia zaprezentowało projekt P2, czyli "Platformę udostępniania on-line przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych". Projekt jest już praktycznie zakończony i niebawem zostanie oddany do powszechnego użytku.
Wdrażany jest w ramach programu Innowacyjna Gospodarka Narodowej Strategii Spójności przy wsparciu finansowym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Formalności przez internet

W sensie praktycznym, dzięki projektowi P2 można będzie np. uzyskać pozwolenie na prowadzenie apteki za pośrednictwem internetu, nie ruszając się z domu - zapowiada CSIOZ. Na razie na platformie będzie posadowiony rejestr aptek i rejestr hurtowni farmaceutycznych.

- Rejestry są uruchomione, są w fazie stabilizacji. Współpracujemy intensywnie z Głównym Inspektorem Farmaceutycznym. Bardzo dużo pracy właśnie od nich będzie wymagał ten rejestr przez cały czas jego funkcjonowania. Gestorzy muszą się przestawić i przystosować do świadczenia usług w postaci elektronicznej. Jeszcze czeka nas miesiąc ciężkiej pracy nad tym projektem, ale cieszę się, że udało się to wszystko zrobić zgodnie z zamierzeniami - tłumaczył podczas konferencji prasowej Marcin Węgrzyniak, kierownik Projektu P2.

- Projekt jest finalizowany. Do końca roku będzie zamykany i rozliczany, a ruszy od 1 stycznia 2013 r. - zapewnił dyrektor Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Marcin Kędzierski.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.