PARTNER PORTALU
  • BGK

Internetowy spis absurdów służby zdrowia

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Białystok    20 sierpnia 2011 - 09:15
Internetowy spis absurdów służby zdrowia

„Krajowym indeksem niedorzeczności w ochronie zdrowia” nazwali lekarze publiczny, internetowy spis absurdów i biurokratycznych barier, utrudniających im pracę.
Indeks powstał w ramach podjętej przez Naczelną Radę Lekarską akcji „Pozwólcie lekarzom leczyć” – informuje „Gazeta Wyborcza Białystok”.

Każdy – lekarz, pacjent, dyrektor placówki zdrowia – kto natknie się na bzdurę, która przeszkadza w wykonywaniu zawodu, może napisać o tym i wysłać wiadomość na adres: kinoz@hipokrates.org.

Czytaj też: Przepracowani lekarze to realny problem

Celem akcji jest uświadomienie pacjentom, że wykonywanie przez Narodowy Fundusz Zdrowia roli kreatora polityki zdrowotnej powoduje wzmożenie wymagań biurokratycznych.

Naczelna Izba Lekarska prosi o konkretne przykłady absurdów, z konkretnych miejscowości, takie, które da się sprawdzić. Zbierze je, opracuje i posegreguje, a następnie przekaże ministrowi zdrowia.

Skarży się, że NFZ zazwyczaj lekceważy wszelkie uwagi, stanowiska i apele. Dlatego właśnie lekarze stworzyli rejestr niedorzeczności, dostępny w internecie dla każdego – informuje „Gazeta Wyborcza Białystok”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.