PARTNER PORTALU
  • BGK

Inwestor pomoże uzdrowić szpitale

  • wnp.pl    24 lipca 2012 - 20:46
Inwestor pomoże uzdrowić szpitale

Penta Investments zamierza zainwestować do 100 mln euro w sektor szpitali i ochrony zdrowia w Polsce i jest otwarta na szeroko pojęty model partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).
Grupa jest zainteresowana inwestycją w pojedyncze publiczne szpitale (ogólne i specjalistyczne), realizujące kontrakty z NFZ na poziomie 40 mln zł rocznie, a także grupami mniejszych placówek, których łączny kontrakt nie będzie mniejszy od tej kwoty.

- W przeciwieństwie do inwestorów finansowych obecnie najbardziej zainteresowanych branżą Penta zakłada długoterminową strategię inwestycyjną i specjalnie dla tych inwestycji wydłuża horyzont czasowy projektu do 10 lat, z możliwością dalszego zaangażowania, w zależności od potrzeb danego podmiotu - powiedział Adam Jarmicki, menedżer inwestycyjny, Penta Investments.

- Krajowe szpitale można uzdrowić, o ile pojawi się inwestor strategiczny, który z korzyścią dla pacjentów zagwarantuje zadłużonym placówkom efektywny system zarządzania, wskaże i rozwinie pożądane specjalizacje, zapewniając wyższy standard i skuteczność leczenia - dodaje Adam Jarmicki.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.