Inwestycje w bydgoskim szpitalu

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy otrzyma od samorządu województwa 15 mln zł na inwestycje i zakup wyposażenia - poinformowało w czwartek centrum informacji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, do którego należy lecznica.
Inwestycje w bydgoskim szpitalu

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację i wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka, Kliniki Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej, a także stworzenie Pracowni Angiografii i Hemodynamiki.

Planowany jest zakup dwóch karetek: neonatologicznej - do przewozu noworodków i niemowląt (oznaczanej litra "N") i specjalistycznej (oznaczanej literą "S"), a także wysokospecjalistycznego sprzętu, który pomoże wykonywać nowoczesne badania diagnostyczne i będzie wykorzystany do kształcenia studentów.

Na liście planowanych zakupów znajdują się m.in.: videogastroskop z głowicą ultrasonograficzną, system do manometrii przełyku o wysokiej rozdzielczości (służy badania ciśnienia na wysokości górnego i dolnego zwieracza przełyku), system do wielogodzinnego, ambulatoryjnego badania pH w przypadku schorzeń przełyku.

W Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta) istnieje Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W jego strukturze funkcjonują dwa szpitale uniwersyteckie - nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza i nr 2 im. dr. Jana Biziela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE