Jak pacjenta stać, niech płaci

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 22-03-2010
  • drukuj
O to, by publiczne szpitale mogły pobierać opłaty od pacjentów, zaapelował do Ministerstwa Zdrowia konwent marszałków, który obradował w Kamieniu Śląskim.
Jak pacjenta stać, niech płaci

Stanowisko w tej sprawie konwent przyjął jednomyślnie. Chodzi o wyrównanie szans, bo niepubliczne zakłady oprócz tego, że mają kontrakty z NFZ, w ramach których leczą za darmo, mogą świadczyć usługi za pieniądze. A publiczne szpitale nie mają takiej możliwości – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Przeciwnicy takiego rozwiązania obawiają się, że przez pacjentów, którzy mogą sobie pozwolić na płacenie za zabiegi, pozostali będą czekać w kolejkach jeszcze dłużej. Pismo konwentu marszałków zostało przesłane do ministerstwa i do NFZ. Z podobną inicjatywą wystąpił Związek Powiatów Polskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

dziwił bym się gdyby władza nie głosowała za tym żeby móc być znów pierwszymi w kolejce. Bo co to dla PANA MARSZAŁKA jakieś 100 zł.

pam, 2010-03-24 12:14:58 odpowiedz

nie ma sprawy przestancie mi potrącać na FOZ

weneca, 2010-03-22 13:29:26 odpowiedz

Kto ma forsę, ten jest, w randze bohatera ! A ten kto jej nie ma ? Niech lepiej umiera ! Kogóż jakiś mortus cokolwiek obchodzi ?!!! Biedny ? Niech się wcale na ten świat nie rodzi !

Terrestre Peregrino, 2010-03-22 12:59:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE