PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarmark Dominikański w Gdańsku: Urząd marszałkowski zaprasza na bezpłatne badania

  • aw    29 lipca 2016 - 09:30
Jarmark Dominikański w Gdańsku: Urząd marszałkowski zaprasza na bezpłatne badania
Podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku będzie można bezpłatnie zrobić badania (zdjęcie ilustracyjne/Fot. Centermed)

• Podczas Jarmarku św. Dominika w Gdańsku odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich.
• Bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, szkoły rodzenia i pierwszej pomocy, porady fizjoterapeuty i dietetyka oraz wiele innych możliwości sprawdzenia stanu zdrowia czeka na mieszkańców i turystów w pawilonie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
• Punkt będzie otwarty na Targu Węglowym w Gdańsku od 31 lipca do 14 sierpnia.
Badania przeprowadzą lekarze, pielęgniarki i ratownicy z 12 pomorskich szpitali - jednostek samorządu województwa pomorskiego.

W nadchodzącą niedzielę i poniedziałek (31 lipca i 1 sierpnia) z chętnymi spotka się personel medyczny spółki Copernicus, który będzie przeprowadzał bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, prowadził zajęcia szkoły rodzenia i pierwszej pomocy; fizjoterapeuta i dietetyk będą udzielali porad.

Do 14 sierpnia codziennie odbywać się będą pokazy i szkolenia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, badania ciśnienia i poziomu cukru we krwi, pomiary masy ciała i analizy wskaźnika BMI.Natomiast 1 i 8 sierpnia będzie można, w krwiobusie, oddać honorowo krew.

Wojewódzki Zespół Reumatologiczny w Sopocie we wtorek (2 sierpnia) zaktywizuje całe rodziny - zaplanowano gimnastykę stóp i dłoni, ćwiczenia na kręgosłup, przygotowano orbitrek, bieżnię i rowery stacjonarne. Będzie można dokonać diagnostyki wad postawy u dzieci i młodzieży, zbadać stronę podeszwową stóp oraz wysłuchać instruktażu prawidłowej postawy ciała dziecka podczas nauki i zabawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.