PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarocin: Rusza rozbudowa szpitala powiatowego

  • aw    2 października 2017 - 20:33
Jarocin: Rusza rozbudowa szpitala powiatowego
Wizualizacja szpitala po rozbudowie (fot.:powiat-jarocinski.pl)

Umowa na rozbudowę Szpitala Powiatowego w Jarocinie został oficjalnie zawarta. To jedna z najważniejszych inwestycji w powiecie jarocińskim w ostatnich latach. Jest warta ponad 8,5 mln zł zł. Roboty ruszą na początku października.
- To historyczny moment dla naszego szpitala. Rozbudowa była konieczna, bo przyzwoite warunki do leczenia należą się naszym pacjentom. Ważny jest również komfort pracy dla personelu. Mam nadzieję, że za obiecane przez wykonawcę 11 miesięcy zobaczymy efekty. Przy okazji prosiłbym też o cierpliwość tych, którzy będą korzystali w tym czasie z usług placówki. Mogą pojawić się pewne utrudnienia, ale konsorcjum zapewnia, że zrobi wszystko, aby były one jak najmniej uciążliwe - powiedział Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Pieniądze na rozbudowę pochodzą z obligacji (6,1 mln zł) oraz z bankowego kredytu (3 mln zł).

Prace budowlane będą polegały na nadbudowie i rozbudowie budynku obecnego oddziału wewnętrznego ( interny ) i łącznika. Obecnie budynek jest dwukondygnacyjny – parter i pierwsze piętro, gdzie znajduje się Oddział Chorób Wewnętrznych.

Nadbudowa będzie polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących. Natomiast dzięki rozbudowie powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze znajdzie się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii. Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego. Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym i oddziału wewnętrznego podlegającego modernizacji przewidziano kaplicę przyszpitalną. Kaplica powstanie nad istniejącymi piwnicami.

- Budowa rozpocznie się w pierwszych dniach października i z niecierpliwością będziemy oczekiwali jej końca. Bardzo się cieszę, że udało nam się do tego doprowadzić. Szpital ma mieć nie tylko przyjazny i świetnie wykwalifikowany personel. Musi być też miejscem przyjaznym przede wszystkim pacjentom. A rozbudowa w tym na pewno pomoże, bo bezdyskusyjnie poprawią się warunki pobytu dla chorych.- uważa Stanisław Martuzalski, członek zarządu powiatu jarocińskiego.

W skład konsorcjum powołanego do realizacji zadania wchodzą trzy spółki: Lider - Heli Factor, Erekta Budownictwo oraz EREKTA Budownictwo Specjalistyczne. O tym, która firma będzie zajmowała się rozbudową i przebudową jarocińskiego szpitala było wiadomo w pierwszej połowie września. Przetarg wygrało warszawskie konsorcjum Heli Factor, które zobowiązało się, że po upływie 11 miesięcy od momentu wejścia na plac budowy wykona wszystkie roboty i obiekt będzie gotowy do użytku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.