PARTNER PORTALU
  • BGK

Jarosław: Przy szpitalu powstaje lądowisko dla śmigłowców LPR

  • aw/PAP    23 października 2017 - 22:26
Jarosław: Przy szpitalu powstaje lądowisko dla śmigłowców LPR
Lądowisko przy jarosławskim szpitalu będzie mogło przyjmować transporty przez całą dobę. (Fot. Archiwum)

Na dachu szpitala powiatowego w Jarosławiu powstaje lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które będzie mogło przyjmować transporty przez całą dobę.
Inwestycja dotycząca budowy lotniska prowadzona jest przy okazji realizacji innego projektu, obejmującego rozbudowę i modernizację oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego oraz bloku operacyjnego. Koszt tego zadania to 21,8 mln zł. Jarosławski szpital pozyskał na ten cel prawie 10 mln zł dofinansowania z pieniędzy unijnych.

W poniedziałek została podpisana umowa w tej sprawie. Inwestycja ta rozpoczęła się już w kwietniu br. i ma się zakończyć na przełomie stycznia i lutego 2018 r.

Natomiast lądowisko zostanie sfinansowane ze środków własnych powiatu. Mają w tym pomóc wyemitowane przez starostwo obligacje komunalne na kwotę 15 mln zł.

Jak poinformował Konrad Sawiński ze Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, lądowisko budowane jest z myślą o szpitalnym oddziale ratunkowym.

Z kolei w ramach inwestycji dotyczącej rozbudowy i modernizacji oddziałów "kobiecych" na oddziale ginekologiczno-położniczym powstanie odcinek ginekologiczny z 24 łóżkami, które znajdą się w jedno- lub dwuosobowych salach z pełnymi węzłami sanitarnymi, oraz odcinek położniczy, a także oddział neonatologiczny i dwie sale porodowe, w których znajdą się po trzy łóżka.

Powstanie także łącznik z pozostałymi budynkami szpitala, który będzie służył przede wszystkim do transportu pacjentów między szpitalnym oddziałem ratunkowym a blokiem operacyjnym.

Powiększony zostanie również blok operacyjny, który po zakończeniu inwestycji będzie liczył cztery sale. Ponadto w budynku szpitala, na parterze, znajdą się centralna sterylizatornia, apteka szpitalna oraz pomieszczenia techniczne.

Zdaniem dyrektora placówki Stanisława Krasnego "inwestycja ta pozwoli jarosławskiemu szpitalowi wyjść z XIX wieku, przeskakując wiek XX, do XXI wieku".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.