PARTNER PORTALU
  • BGK

Jedna z firm oferuje karetkę za 44 tys. zł

  • bad    18 lipca 2014 - 17:58
Jedna z firm oferuje karetkę za 44 tys. zł

Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom jednostek służby zdrowia, proponując nieduży, a przy tym niedrogi ambulans marki Volkswagen. Jego cena wynosi niecałe 44 tys. zł, przy czym możliwe jest rozłożenie tej kwoty na 36 równych rat – po 1214 zł każda.
Nie każde zgłoszenie wiąże się z koniecznością wykorzystania pełnowymiarowego ambulansu, którego koszt w zależności od wyposażenia może wynosić od 150 tys. zł do nawet 800 tys. zł.

5-dzwiowy pojazd służyć może do transport międzyszpitalnego, w sytuacji gdy pacjent nie wymaga pozycji leżącej. Ponadto, dzięki wyposażeniu w specjalną lodówko-zamrażarkę pozwala na przewóz krwi pełnej, osocza i KKCz.

Czytaj też: 11 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na europejskim poziomie

Volkswagen UP-Ambulans Perfectline wyposażony jest w 4 miejsca, w tym w pełni składane oparcie tylnej kanapy, termoizolacyjne szyby, osłony przeciwsłoneczne dla kierowcy i pasażera, komplet poduszek powietrznych i innych systemów bezpieczeństwa.

Dodatkowo na wyposażeniu auta jest uniwersalna lodówka do przewozu krwi pełnej, osocza i czerwonych krwinek, o pojemności całkowitej 30l i zakresie temperatur od +22°C do -22°C. Lodówka posiada także moduł grzewczy, podnosząc temperaturę wewnątrz urządzenia do +36°C. Samochód zaadaptowany został na pojazd specjalny i uprzywilejowany.

Szpitale oraz stacje ratownictwa medycznego coraz częściej szukają sposobów na sfinansowanie ambulansu, na którego zakup gotówkowy po prostu ich nie stać. Sposobem na to jest leasing lub system płatności ratalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.