Jelenia Góra, koniec strajku w szpitalu wojewódzkim, 300 zł podwyżki dla pracowników

Po tym, jak kierownictwo placówki zdecydowało o przyznaniu żądanej podwyżki - 300 zł, zakończyli strajk pracownicy Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze, który jest własnością samorządu województwa dolnośląskiego.
Jelenia Góra, koniec strajku w szpitalu wojewódzkim, 300 zł podwyżki dla pracowników
Strajk w szpitalu w Jeleniej Górze trwał od 19 października

Kilkadziesiąt osób przez tydzień prowadziło okupację holu swojej jednostki, w piątek 12 strajkujących podjęło głodówkę.

Jak poinformowała  szefowa komitetu strajkowego Monika Poczykowska, w poniedziałek zakończono protest, ponieważ kierownictwo szpitala zdecydowało się uwzględnić żądania podwyżki dla wszystkich pracowników.

"Otrzymamy po 300 zł miesięcznie więcej z wyrównaniem od 1 października" - dodała Poczykowska.

W proteście uczestniczyli przedstawiciele wszystkich grup zawodowych poza pielęgniarkami.

"Są wśród nas pracownicy szpitala, laboranci, archiwiści, także lekarze niekontraktowi i ratownicy medyczni. Jesteśmy w sporze zbiorowym od kwietnia 2014 r. i wyczerpaliśmy wszelkie możliwości prawne, dlatego w marcu tego roku zawiązaliśmy komitet strajkowy" - mówił wiceprzewodniczący komitetu strajkowego i szef Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Piotr Kasprów.

Związkowiec podkreślił, że protest polegający na okupacji holu szpitala nie utrudniał pracy placówki i dostępu pacjentów do świadczeń medycznych, ponieważ okupację prowadzili na zmianę pracownicy, którzy nie wykonywali w tym momencie obowiązków służbowych.

Na początku października w referendum za strajkiem opowiedziało się ok. 70 proc. załogi. Po referendum pracownicy przeprowadzili strajk ostrzegawczy.

40 mln długu szpitala

Dyrektor szpitala Stanisław Woźniak mówił wcześniej, że placówka ma 40 mln zł długu i z tego powodu nie ma środków na podniesienie wynagrodzeń. "Miesięcznie szpital generuje około miliona zł zadłużenia. Bez zmiany systemu finansowania opieki zdrowotnej nie uda się rozwiązać tej trudnej sytuacji" - podkreślał dyrektor.

Placówka jest własnością samorządu województwa dolnośląskiego

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Sprostowanie!!!!! Otrzymaliśmy tylko po 200zł, o reszte upomnimy sie później

pracownik szpitala jg, 2015-10-27 09:54:45 odpowiedz

Jaki problem. Było 1 mln straty miesięcznie , będzie 1,5 mln. No najwyżej komornik zajmie konta szpitala i będzie ZERO na wypłaty. Ale, ale, zapomniałem , PiS u władzy, prawa ekonomii nie obowiązują. A komornikowi który podniesie rękę na publiczny szpital to się tą ręke obetnie.

Kola, 2015-10-27 08:55:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE