PARTNER PORTALU
  • BGK

Jeśli z wakacji przywieziesz tropikalną chorobę

  • PAP    19 lipca 2012 - 17:05
Jeśli z wakacji przywieziesz tropikalną chorobę

Od piątku pacjenci będą się mogli rejestrować w Poradni Medycyny Podróży i Chorób Tropikalnych, która od sierpnia będzie działała w olsztyńskim szpitalu dziecięcym. Ponieważ szpital na świadczenie tych porad nie ma umowy z NFZ, wizyty będą płatne.
Jak poinformowała Agnieszka Deoniziak z olsztyńskiego szpitala dziecięcego, kierownictwo placówki zdecydowało się na otwarcie takiej poradni, ponieważ w Olsztynie nie ma podobnej placówki.

"A ludzie dzwonią i dopytują o porady z tego zakresu, bo np. wybierają się z dziećmi na egzotyczne wakacje" - powiedziała Deoniziak. Dodała, że w poradni tej będzie można uzyskać informacje m.in. o szczepieniach wymaganych w związku z wjazdem do określonych państw czy regionów. Deoniziak dodała, że do poradni powinno się zgłosić mniej więcej 2 miesiące przed planowanym wyjazdem.

Koszt porady dotyczącej chorób tropikalnych będzie wynosił 100 zł. "Porada tego rodzaju niestety nie wchodzi w zakres świadczeń finansowanych z NFZ" - przyznała Deoniziak.

Obecnie w szpitalu dziecięcym w Olsztynie odpłatnie udziela się porad osobom dorosłym, można też, poza kolejnością, wykonać badania, np. USG. Pieniądze z takich wizyt zasilają konto szpitala.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.