PARTNER PORTALU
  • BGK

Jest nowoczesna sala do opieki nad osobami po udarze

  • PAP    18 lipca 2012 - 20:47
Jest nowoczesna sala do opieki nad osobami po udarze

W zielonogórskim szpitalu powstała Sala Intensywnego Nadzoru Udarów Mózgu (SINUM). Jej utworzenie kosztowało lecznicę 528 tys. zł - poinformowała rzecznik Szpitala Wojewódzkiego Irena Billewicz-Wysocka.
Specjalistyczna sala ma zapewnić opiekę medyczną w pierwszej, najgroźniejszej, fazie choroby i umożliwić stosowanie nowoczesnych metod leczenia udarów mózgu w szerszym niż dotąd zakresie.

Sala wyposażona jest w nowoczesną aparaturę medyczną, która monitoruje zmiany kardiologiczne w centralnym układzie nerwowym pacjenta. Lekarze mają także do dyspozycji respirator, pompy infuzyjne itp.

Pomieszczenie jest klimatyzowane, posiada zasilanie awaryjne. Są w nim cztery specjalistyczne łóżka, spełniające wiele funkcji, m.in. ważąc pacjenta, pomagają w ustaleniu dawkowania leków.

Jak oceniła rzecznik, utworzenie SINUM to milowy krok zielonogórskiego szpitala na drodze do nowoczesnej, dokładniejszej diagnostyki i skuteczniejszego leczenia udarów mózgu.

Podobnie jak w zawałach serca przy udarach bardzo ważny jest czas udzielenia pomocy, dokładna diagnostyka i specjalistyczne leczenie. Udzielenie pacjentowi pomocy w warunkach oddziału udarowego daje szansę na znaczne ograniczenie skutków niedokrwienia mózgu.

"Stworzenie SINUM jest też odpowiedzią szpitala w Zielonej Górze na rosnące wymagania stawiane oddziałom udarowym prze z Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia" - dodała Billewicz-Wysocka.

Oficjalne otwarcie SINUM odbędzie w czwartek (19 lipca br.). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.