PARTNER PORTALU
  • BGK

Kalisz rusza z programem wsparcia dla osób otyłych

  • PAP/AH    12 kwietnia 2018 - 10:24
Kalisz rusza z programem wsparcia dla osób otyłych
Dla chętnych do zrzucenia zbędnych kilogramów i rozpoczęcia zdrowego stylu życia czekają zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty świadomego żywienia, wsparcie dietetyka i psychologa. (fot. Shutterstock)

Miasto rusza z programem wsparcia dla osób otyłych. Rekrutacja 30 chętnych kaliszan potrwa do 25 kwietnia. Projekt w wysokości 63 tys. zł sfinansuje Narodowy Program Zdrowia.
W 2017 roku podczas pierwszej edycji projektu z zajęć skorzystało 20 osób.

- Obecnie Ministerstwo Zdrowia wymaga, żeby programem objąć minimum 30 osób - powiedziała urzędniczka z wydziału spraw społecznych i mieszkaniowych Joanna Sawulska-Krzykacz.

- Warunkiem na pozyskanie dotacji było stworzenie przez wydział dodatkowej grupy 15-osobowej, tak więc z projektu skorzysta łącznie 45 osób, na co w budżecie miasta zaplanowaliśmy dodatkowo 23 tys. zł - wyjaśniła.

Dla chętnych do zrzucenia zbędnych kilogramów i rozpoczęcia zdrowego stylu życia czekają zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty świadomego żywienia, wsparcie dietetyka i psychologa.

Program potrwa 7 miesięcy, do listopada 2018 r. Uczestnikami - jak wyjaśniła Joanna Sawulska-Krzykacz - mogą zostać pełnoletni mieszkańcy Kalisza, których BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi powyżej 30 i posiadają zaświadczenie od lekarza o braku przeciwskazań do udziału w projekcie.

Rekrutacja chętnych będzie prowadzona przez pracowników wydziału na podstawie kolejności zgłoszeń.

- Uczestnicy zobowiązani są do systematycznego udziału w zajęciach. Osoby, które zrezygnują w trakcie trwania projektu będą musiały zwrócić koszty, związane z jednostkowym zaangażowaniem środków niezbędnych do jego realizacji - poinformowała Joanna Sawulska-Krzykacz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.