PARTNER PORTALU
  • BGK

Kaliszanie przeciwni łączeniu szpitali

  • Przegląd Prasy/Głos Wielkopolski/Rynek Zdrowia    19 lutego 2012 - 17:00
Kaliszanie przeciwni łączeniu szpitali

Czy Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu przygotowywany jest do komercjalizacji? - pyta w interpelacji Jan Mosiński, kaliski radny sejmiku województwa wielkopolskiego. Marszałek Marek Woźniak zaprzecza jakoby zarząd województwa miał takie plany.
Jak podaje ''Głos Wielkopolski'', marszałek (oceń działania marszałka) przekonuje, że kierowany przez niego zarząd województwa nie ma zamiaru komercjalizować szpitala wojewódzkiego w Kaliszu. Twierdzi też, że nie ma mowy o łączeniu innych placówek, jak np. Wojewódzkiego Zakładu Opieki Psychiatrycznej w Sokołówce i Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

Nieco innego zdania jest wicemarszałek Leszek Wojtasiak, który na antenie lokalnego Radia Centrum przyznał, że jeszcze w tym roku ma dojść do przekształceń mniejszych szpitali w spółki oraz stworzenia jednego zarządu dla kilku placówek w całym regionie.

Coraz częściej mówi się także o ewentualnym łączeniu szpitali z Kalisza (zabierz głos/oceń prezydenta) i powiatu kaliskiego oraz pogotowia ratunkowego. Aby zapobiec takim ewentualnościom Rada Społeczna szpitala w Sokołówce, wydała oficjalne stanowisko, w którym wyraża swój przeciw wobec takich propozycji - pisze dziennik.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • SWAT, 2012-02-20 08:39:32

    Są przeciwni łączeniu?????????????????????????