Karty Życia dla pacjentów Mysłowickiego Centrum Zdrowia

Mysłowickie Centrum Zdrowia rozpoczęło akcję rozdawania pacjentom Kart Życia, na których jest miejsce na podstawowe informacje o chorobach, przyjmowanych lekach oraz kontakt do najbliższych. Dane mają ułatwić prowadzenie akcji ratunkowej w razie wypadku.
Karty Życia dla pacjentów Mysłowickiego Centrum Zdrowia
Karty Życia skierowane są również do osób przewlekle chorych czy przyjmujących na stałe leki (fot. pixabay)

Placówka przygotowała tysiąc takich kart.

"Od dzisiaj każdy leczący się u nas pacjent otrzyma bezpłatnie Kartę Życia, która zawiera takie informacje, jak: imię i nazwisko, PESEL, informację o przewlekłych chorobach oraz przyjmowanych lekach. Jest tu również miejsce na kontakt do bliskiej osoby, z którą w razie wypadku powinny skontaktować się służby medyczne. Kartę można włożyć do portfela i nosić przy sobie" - powiedziała cytowana w informacji prasowej Urszula Urbanowicz, zastępca dyrektora ds.lecznictwa w Szpitalu nr 1 w Mysłowicach - Mysłowickim Centrum Zdrowia (MCZ).

Karty Życia są podobne do znanych już w kraju Kopert Życia, które umieszcza są na obudowach domowych lodówek, zwłaszcza w mieszkaniach osób starszych, aby każdy ratownik po wejściu do mieszkania osoby chorej czy poszkodowanej mógł błyskawicznie odnaleźć istotne dla niego informacje. Na Kopertach również znajdują się informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta, zażywanych przez niego leków, grupy krwi, przebytych operacji oraz dane kontaktowe do najbliższych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Myślę, że to świetny pomysł, aby każdy miał taką karteczkę przy sobie. Ja na swojej dopisałam również grupę krwi.

Ola, 2017-04-01 21:53:47 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE