PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice: Prywatny szpital za 150 mln zł rozpoczyna działalność

  • PAP/JS    8 września 2017 - 19:33
Katowice: Prywatny szpital za 150 mln zł rozpoczyna działalność
Budowa szpitala rozpoczęła się w 2013 r. (fot. pixabay.com/zdj. ilustracyjne)

Prywatny szpital, zbudowany i wyposażony kosztem 150 mln zł, rozpocznie 11 września działalność w Katowicach. Właściciel zapowiada start w konkursie Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ); placówka nie znalazła się w tzw. sieci szpitali.
"Na razie będziemy świadczyć usługi komercyjne, tak system reformy zdrowia nas spozycjonował, choć szpital był zaprojektowany pod inny rodzaj działalności. Mamy podjazd dla karetek, izbę przyjęć, aptekę szpitalną, bardzo dobrze wyposażony blok operacyjny i 10 oddziałów. Gdybym był gospodarzem państwa polskiego, to z radością bym taki prezent przyjął i włączył do systemu świadczenia opieki zdrowotnej" - powiedział zajmujący się wcześniej działalnością deweloperską Adam Zaremba-Śmietański.

"Będziemy startować w konkursach, choć niewiele tego zostało. Niestety, również dla tego trybu konkursowego wprowadzono dużo ograniczeń dla nowych jednostek. Myślę, że w jakimś zakresie, choć na pewno nie w takim, jaki by mnie satysfakcjonował, zaistniejemy w systemie świadczeń finansowanych przez NFZ, ale to nie zależy ode mnie, to decyzja NFZ" - dodał.

Budowa szpitala rozpoczęła się w 2013 r. "Otoczenie jest niesłychanie zmienne, po drodze musieliśmy zmieniać dwukrotnie koncepcję szpitala - pierwszy raz po wprowadzeniu pakietu onkologicznego przez ministra Arłukowicza, trochę czasu, wysiłku i pieniędzy pochłonęły te przeróbki. Drugiego zwrotu musieliśmy dokonać rok temu po zasygnalizowaniu, a potem stworzeniu sieci szpitali" - dodał Zaremba-Śmietański.

Szpital GeoMedical ma powierzchnię ponad 40 tys. m kwadratowych, dysponuje 8 salami operacyjnymi, nowoczesnym zakładem diagnostyki obrazowej. 11 września rozpoczną pracę poradnie specjalistyczne, w których będą przyjmować m.in. chirurdzy, urolodzy, ginekolodzy, interniści oraz ortopedzi. Pracę rozpocznie także Zakład Diagnostyki Obrazowej, wyposażony w rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rentgen.

Według zapowiedzi Zaremby-Śmietańskiego, placówka rozpoczyna działalność z ok. 40 lekarzami i stopniowo będzie zwiększać ich zatrudnienie do ok. 200.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.