PARTNER PORTALU
  • BGK

KE zdecyduje o finansowaniu informatyzacji w ochronie zdrowia

  • DM/Rynek Zdrowia    10 kwietnia 2012 - 20:46
KE zdecyduje o finansowaniu informatyzacji w ochronie zdrowia

Po uzyskaniu kompletnych wyjaśnień z Ministerstwa Zdrowia na temat projektów, związanych z informatyzacją ochrony zdrowia, prowadzonych przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekaże je do Komisji Europejskiej.
Z informacji uzyskanych od Piotra Popy, zastępcy dyrektora biura ministra rozwoju regionalnego wynika, że minister zdrowia przekazał część wyjaśnień, dotyczących podjętych działań naprawczych w związku z uchybieniami stwierdzonymi w Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w trakcie kontroli NIK.

MRR zwróciło się do resortu zdrowia o uzupełnienie i obecnie oczekuje na dodatkowe informacje.

- Po uzyskaniu kompletnych wyjaśnień, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przekaże je do Komisji Europejskiej, która podejmie decyzję o możliwości dalszego finansowania projektu ze środków europejskich - mówi nam Piotr Popa.

Zapewnia, że MRR podejmuje wszelkie możliwe działania, tak aby wznowienie certyfikacji wydatków CSIOZ nastąpiło jak najwcześniej.

- Jednakże nie jest możliwe precyzyjne określenie terminu ponownego ujmowania wydatków CSIOZ w deklaracjach przekazywanych przez stronę polską do Komisji Europejskiej - zastrzega Piotr Popa. Podkreśla, że termin ten jest uzależniony od decyzji KE.

Więcej czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.