PARTNER PORTALU
  • BGK

Kędzierzyn-Koźle: Nowy oddział w szpitalu. Radni za rehabilitacją

  • Rynek Zdrowia/Radio Opole    8 czerwca 2017 - 10:23
Kędzierzyn-Koźle: Nowy oddział w szpitalu. Radni za rehabilitacją
Radni powiatowi zgodzili się już na zmianę statusu szpitala, która jest niezbędna do uruchomienia rehabilitacji szpitalnej (fot.arch.)

SP ZOZ Szpital w Kędzierzynie-Koźlu planuje uruchomienie oddziału rehabilitacyjnego w ramach struktur szpitalnych. W pierwszej kolejności ma być to rehabilitacja neurologiczna, ale w planach jest też rehabilitacja kardiologiczna i ogólnoustrojowa.
Na oddział rehabilitacji trafić mają pacjenci m.in. po udarach, którzy zakończą podstawowe leczenie na oddziale neurologicznym. W ubiegłym roku do lecznicy trafiło 340 osób po udarze. 300 z nich wymagało specjalistycznej rehabilitacji po wyjściu ze szpitala. Obecnie realizują ją tylko dwa szpitale w regionie - w Branicach i Korfantowie.

Oddział rehabilitacyjny ma powstać w budynku przy ul. Judyma, z którego działalność lecznicza zostanie przeniesiona do głównego gmachu szpitala. Najpierw ma ruszyć rehabilitacja neurologiczna, która zostanie ulokowana na dawnym oddziale neurologii. Po wyprowadzeniu z budynku pozostałych oddziałów, dyrekcja planuje w to miejsce wprowadzić rehabilitację kardiologiczną. Z usług będą mogli korzystać też pacjenci wymagający rehabilitacji ogólnoustrojowej, m.in. po zabiegach endoprotezoplastyki.

Radni powiatowi zgodzili się już na zmianę statusu szpitala, która jest niezbędna do uruchomienia rehabilitacji szpitalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.