PARTNER PORTALU
  • BGK

Kętrzyn: zarząd powiatu odwołał dyrektora szpitala

  • RynekZdrowia.pl    26 marca 2018 - 19:06
Kętrzyn: zarząd powiatu odwołał dyrektora szpitala
Zdaniem odwołanego pod koniec lutego starosty Ryszarda Niedziółki procedura konkursowa była przeprowadzona prawidłowo (fot. pixabay.com)

Krzysztof Tytman nie jest już dyrektorem Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Decyzję o jego odwołaniu podjął 23 marca zarząd powiatu. Zdaniem starosty dyrektor został powołany dwa lata temu niezgodnie z prawem.
Jak poinformował starosta Jarosław Pieniak, wpływ na decyzję o odwołaniu dyrektora miała opinia prawna, z której wynika, że Krzysztof Tytman został dyrektorem szpitala w wyniku konkursu, w którym nie dotrzymano terminów procedury konkursowej.Jeszcze podczas sesji rady powiatu, która odbyła się dzień wcześniej nic nie powiadało zmiany. Dyrektor poinformował wtedy radnych o sytuacji finansowej szpitala. Placówka wciąż generuje straty. W pierwszych dwóch miesiącach 2018 roku to już 262 tys. zł. Jednak jak zauważył dyrektor, ten sam okres w roku 2017 przyniósł 500 tys. zł. strat.

Obecnie Krzysztof Tytman nie chce komentować decyzji zarządu powiatu.

Zdaniem odwołanego pod koniec lutego starosty Ryszarda Niedziółki procedura konkursowa była przeprowadzona prawidłowo. Wcześniej żaden z konkursów nie przyniósł rozstrzygnięcia. Do drugiego przystąpił tylko jeden kandydat. W związku z tym zarząd powiatu podjął w listopadzie 2016 roku uchwałę o powołaniu na to stanowisko Krzysztofa Tytmana.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.