PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce będą miały nowoczesny odział ratunkowy

  • PAP    22 października 2012 - 17:30
Kielce będą miały nowoczesny odział ratunkowy

Na początku listopada ruszy budowa drugiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu wojewódzkim w Kielcach. Inwestycja warta 16 mln 200 tys. zł ma być ukończona we wrześniu przyszłego roku.
"Będzie to budynek o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych. Nowy SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy ) będzie spełniał wszystkie wymagania, jakie są stawiane takim placówkom" - poinformował w poniedziałek dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Jan Gierada.

Zdaniem dyrektora oferta zwycięzcy przetargu jest dla placówki bardzo korzystna. "Wartość przedsięwzięcia z zaprojektowaniem i oddaniem pod klucz to 16 mln 200 tys. złotych. W podzieleniu tej wartości na metry kwadratowe daje to nieco ponad 6 tys. zł za metr. Przy tego typu budynku to nie jest dużo" - wyjaśnił Gierada.

Nowy, dwukondygnacyjny budynek będzie miał wydzielone miejsce dla osób, które trafiły na oddział pod wpływem alkoholu. "Odkąd zlikwidowano w Kielcach izbę wytrzeźwień, jest to dla nas ogromny problem. Dobrze, że zostanie rozwiązany" - ocenił dyrektor. Każdego miesiąca Szpitalny Oddział Ratunkowy przy szpitalu wojewódzkim w Kielcach przyjmuje ok. 300 nietrzeźwych pacjentów.

Na oddziale będą dwie sale operacyjne. Na pierwszym piętrze znajdzie się dziesięć dodatkowych łóżek, na parterze dziewięć. Będą to miejsca przede wszystkim dla osób czekających na badania lub decyzję o ewentualnej hospitalizacji. Oddział będzie połączony z budynkiem głównym szpitala łącznikiem na wysokości pierwszego piętra.

Drugi Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie wybudowany ze środków własnych szpitala i budżetu województwa.

Obecnie SOR przy szpitalu wojewódzkim w Kielcach przyjmuje od 300 do 350 pacjentów dziennie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.