Kielce: Lekarze na umowach i kontraktach w szpitalu wojewódzkim. Jest problem

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza
  • 05-06-2017
  • drukuj
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach może mieć spory problem z 90 lekarzami zatrudnionymi na dwóch umowach: o pracę oraz cywilno-prawnej. Ponoć lekarze otrzymują propozycje przejścia wyłącznie na kontrakty, ale nie chcą się na to godzić.
Kielce: Lekarze na umowach i kontraktach w szpitalu wojewódzkim. Jest problem
Sąd Apelacyjny orzekł, że nie wolno zatrudniać jednej osoby na dwóch umowach (fot.fotolia)

Po tym, jak 24 maja br. Sąd Najwyższy odmówił rozpoznania kasacji od decyzji Sąd Apelacyjnego w Krakowie, który orzekł, że nie wolno zatrudniać jednej osoby na dwóch umowach, jego wyrok staje się obowiązujący.

Czy za niespełna miesiąc w największym szpitalu w województwie będą problemy z lekarskimi dyżurami? - pyta "Gazeta Wyborcza" i pisze, że według nieoficjalnych informacji lekarze otrzymują już propozycje przejścia wyłącznie na kontrakty - nie chcą się jednak na to godzić.

Twierdzą, że etat daje im stabilizację, np. w razie wypadku czy choroby. Dodają, że wprawdzie można dodatkowo ubezpieczyć umowę kontraktową, ale im lekarz starszy, tym więcej jest obostrzeń i mniejsza szansa na korzystne warunki.

Jeśli lekarze nie przystaną na nowe propozycje, największy problem dotknie anestezjologii i intensywnej terapii, ale też kardiologii, chirurgii i oddziału ratunkowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE