PARTNER PORTALU
  • BGK

Kielce. Nowy budynek SOR-u otwarty

  • JL    11 maja 2016 - 09:39
Kielce. Nowy budynek SOR-u otwarty

W Szpitalu Kieleckim otwarto nowe skrzydło budynku przeznaczone na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Medyczne Zaplecze Badawcze. Fot. Pixabay.com

W Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra otwarto nowe skrzydło budynku, które ma być przeznaczone na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Medyczne Zaplecze Badawcze.
Budowa SOR-u była odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców miasta i powiatu kieleckiego. W nowym budynku na pacjentów czekają warunki na najwyższym, światowym poziomie.

Nowe oblicze Szpitala Kieleckiego to również sprzęt z najwyższej półki. Wśród urządzeń m.in. rezonans obsługujący metodę bezinwazyjnego usuwania guzów.

Nowy budynek to nie tylko SOR i zaplecze badawcze. To także świetnie wyposażone oddziały chirurgii urazowej, kardiologii oraz neurologii. Szpital ma też lądowisko dla helikopterów. Mimo doskonałych warunków, wciąż jeszcze nie jest wiadome, kiedy w nowym budynku będą mogli być leczeni pacjenci.

Od 2011 roku, kiedy spółka Artimed kupiła Szpital Kielecki, zainwestowała w niego ponad 50 milionów złotych. To jedna z największych prywatnych inwestycji w służbie zdrowia w ostatnich latach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.