PARTNER PORTALU
  • BGK

Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych uroczyście otwarty

  • JS    14 lipca 2017 - 21:39
Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych uroczyście otwarty

Remont i budowa budynku, w którym znajduje się Oddział Chorób Zakaźnych rozpoczął się w sierpniu 2016r. (fot. CM Łańcut)

Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie został oficjalnie otwarty po gruntownym remoncie i rozbudowie.
W uroczystości, która miała miejsce 13 lipca wzięli udział m. in.: minister członek Rady Ministrów Beata Kempa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Gryza, poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, władze samorządowe, przedstawiciele środowiska medycznego i uniwersyteckiego.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa powiedziała podczas pobytu na Podkarpaciu, że premier Beata Szydło podpisała zarządzenie w sprawie przyznania środków finansowych w kwocie 1 mln zł z przeznaczeniem na  dofinansowanie niezbędnego sprzętu  oraz wyposażenia dla Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych w Centrum Medycznym w Łańcucie.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podkreśliła, że głównym celem inwestycji jest stworzenie warunków kompleksowości opieki medycznej dla chorych zakaźnie, zwiększenie dostępności do usług leczniczych oraz zwiększenie skuteczności zapobiegania chorobom zakaźnym i zakażeniom w regionie. 

Oddział w Łańcucie od ponad 50 lat pełni rolę oddziału zakaźnego dla Rzeszowa i okolicznych powiatów. Hospitalizowani są tu nie tylko dorośli, ale i dzieci. Przebudowa i rozbudowa budynku oddziału rozpoczęła się w ubiegłym roku. Koszt inwestycji  to 7 mln zł, z czego  2,5 mln zł pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa. Pozostała kwota została pokryta  ze środków Starostwa Powiatowego w Łańcucie i środków własnych.

W ramach inwestycji zostały stworzone warunki do kompleksowej opieki medycznej nad chorymi wymagającymi hospitalizacji. Odnowiony oddział posiada 32 łóżka w 9 salach dwuosobowych, 2 łóżka w salach trzyosobowych, 2 łóżka w salach z możliwością przebywania matki z dzieckiem, 3 izolatki oraz pokój intensywnego nadzoru medycznego przedzielony punktem obserwacji pielęgniarskiej. Sale dla pacjentów mają własne węzły sanitarne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.