PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłopot z lekarskimi wizytami domowymi

  • GK/rpo.gov.pl    17 października 2011 - 10:32
Kłopot z lekarskimi wizytami domowymi

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniuje w sprawie uregulowań prawnych dotyczących lekarskich wizyt domowych.
Rzecznik Praw Obywatelskich pyta prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia czy istnieje konieczność sprecyzowania obecnie istniejących uregulowań w zakresie czasu realizacji wizyty domowej lekarza od momentu zgłoszenia takiej potrzeby przez pacjenta oraz szczególnych warunków, które uzasadniałby jej przeprowadzenie.

Rzecznik interweniuje, ponieważ – jak wynika z doniesień prasowych – w Krakowie na przyjazd lekarza wzywanego w nocy pacjent musi czekać kilka godzin.

Rzecznik skontaktował się w tej sprawie z dyrektorem Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Stwierdził on m.in., że obowiązujące przepisy nie określają, w jakim czasie od zgłoszenia powinna zostać zrealizowana wizyta w miejscu zamieszkania świadczeniodawcy.

Dyrektor przedstawił ponadto propozycję dookreślenia przy pomocy odpowiednich przepisów czasu realizacji wizyty domowej oraz stanu zdrowia pacjenta, który byłby istotnie wiążący przy zgłaszaniu i realizacji takich wizyt. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Czesław N., 2011-10-17 10:44:24

    Rozumiem,że nici z tego będą.