PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłopoty szpitala w Kielcach

  • KL, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    2 sierpnia 2011 - 10:54
Kłopoty szpitala w Kielcach

Przyszłość szpitala kieleckiego coraz bardziej się komplikuje lecznicy. We wrześniu z placówki zamierza odejść dwóch chirurgów, kolejny w październiku. Wciąż też nie wiadomo, kto przejmie szpital.
Zainteresowany przejęciem kolejnych specjalistów lecznicy jest m.in. szpital w Busku-Zdroju – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Dyrekcja Szpitala Kieleckiego zapewnia, że prowadzi rozmowy z pracownikami i zabiega o ich pozostanie.

Nowego inwestora, który postawiłby lecznicę na nogi, szukają władze miasta. Wciąż możliwe jest też przekazanie placówki zarządowi województwa.

Miejscy radni upoważnili władze Kielc do zastosowania dwóch wariantów w sprawie przyszłości Szpitala Kieleckiego – sprzedanie go albo przekazanie marszałkowi województwa.

Wcześniej wydawało się, że bardziej prawdopodobne będzie to drugie rozwiązanie. Zwłaszcza, że zarząd województwa przedstawił już konkretną ofertę.

Wicemarszałek Grzegorz Świercz zaproponował, aby szpital został przejęty jako przedsiębiorstwo, a nie spółka. Tłumaczył, że dzięki temu łatwiej będzie go włączyć w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Ta propozycja nie do końca spodobała się władzom miasta, które opublikowały ogłoszenie o chęci sprzedaży udziałów szpitala prywatnemu inwestorowi – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Zainteresowani kupnem udziałów Szpitala Kieleckiego swoje oferty mogą składać do 12 sierpnia.

– Sytuacja właściwie jest bez mian. Cały czas sprawa przyszłości szpitala jest otwarta. Zostały wcześniej przyjęte dwie uchwały rady miasta – najpierw o sprzedaży udziałów Szpitala Kieleckiego, później następna, która otwierała drogę do przekazania placówki i nieruchomości, na której się znajduje, zarządowi województwa – mówi Anna Ciulęba, rzecznik prasowy prezydenta Kielc. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.