PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłopoty z wykazem ubezpieczonych

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    20 marca 2012 - 06:46
Kłopoty z wykazem ubezpieczonych

Podczas konsultacji społecznych i międzyresortowych projektu ustawy wprowadzającej Centralny Wykaz Ubezpieczonych najwięcej kontrowersji budzi ocena kosztów wdrożenia systemu.
Projekt autorstwa NFZ i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAiC) wprowadzający dostęp online do wykazu ubezpieczonych miał dać lekarzom możliwość weryfikacji ubezpieczenia pacjenta – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Tymczasem resort finansów obawia się, że prognozowane 10 mln zł potrzebne na CWU może nie wystarczyć. Rządowe Centrum Legislacji zwraca uwagę, że nie wykazano kosztów wdrażania i utrzymania nowego systemu w okresie 10 lat, a takie są wymagania przy tworzeniu prawa.

Dalej idzie Kancelaria Premiera i pyta, czy nie byłoby taniej, gdyby informacje o ubezpieczeniu były przekazywane za pośrednictwem już działającej platformy ePUP.

Zgodnie z obietnicami szefa MAiC Michała Boniego projekt powinien trafić do Sejmu na przełomie marca i kwietnia, tak by najpóźniej w sierpniu ruszyły jego testy, a 1 września ustawa weszła w życie. MAiC nie odpowiedział „DGP”, czy uwagi z konsultacji wpłyną na harmonogram wdrażania CWU – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.