PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejna wyremontowana placówka w Łodzi

  • KB    7 kwietnia 2010 - 12:28

W środę (7. kwietnia) została oddana do użytku Wojewódzka Przychodnia Rehabilitacji przy Szpitalu im. M. Kopernika. Remont oraz zakup sprzętu sfinansowano ze środków budżetu samorządu województwa łódzkiego, który na ten cel przekazał 1,6 mln zł.
- To dobry rok dla Szpitala im. Kopernika, w którym oddajemy do użytku kolejną wyremontowaną placówkę, tym razem Wojewódzką Przychodnię Rehabilitacyjną – mówił w środę Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa łódzkiego.

Wojewódzka Przychodnia Rehabilitacji przy Szpitalu im. M. Kopernika została otwarta w dniu, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Została zlokalizowana w nowo wyremontowanym budynku anatomii patologicznej. Remont oraz zakup sprzętu sfinansowano ze środków budżetu samorządu województwa łódzkiego, który na ten cel przekazał 1,6 mln zł.

Z usług przychodni korzysta rocznie 5 tys. pacjentów w systemie ambulatoryjnym oraz 6 tys. pacjentów leczących się w szpitalu. To głównie osoby z chorobami nowotworowymi.

Jak podkreślił Włodzimierz Fisiak Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Mikołaja Kopernika to okręt flagowy województwa, dlatego potrzebuje tak olbrzymich finansowych nakładów.

W tegorocznym budżecie dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. M. Kopernika w Łodzi zarezerwowano 8 mln złotych (w tym 2,7 mln zł na rozbudowę i modernizację Regionalnego Ośrodka Onkologicznego; 4,7 mln zł - dotacja na udział własny na realizację zadania w ramach Indykatywnego Planu Inwestycyjnego RPO WŁ na lata 2007-2013; 480 tys. zł na rozwój systemu ratownictwa medycznego), a także 8,5 mln zł na modernizację Ośrodka Pediatrycznego im. Korczaka.

W tym roku w szpitalu oddano już do użytku wyremontowany oddział radioterapii i onkologii ogólnej w Regionalnym Ośrodku Onkologicznym oraz ośrodek transplantacji szpiku kostnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.