Kolejne lądowisko dla helikopterów otwarte

Lądowisko dla helikopterów ratownictwa medycznego powstało na dachu ostatniej kondygnacji nowo wybudowanego skrzydła szpitala w Szczecinie – Zdunowie, który zapewnia pomoc dla osób pochodzących z wypadków komunikacyjnych z urazami wielonarządowymi.
Kolejne lądowisko dla helikopterów otwarte

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Szpital Zdunowo otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie 1,6 mln zł, przy całkowitej wartości inwestycji 1,9 mln zł.

Czytaj też: Lotniska przygotowane na wypadek przyjęcia zarażonych ebolą

Lądowisko dla helikopterów ratownictwa medycznego powstało na dachu ostatniej kondygnacji nowo wybudowanego skrzydła szpitala, który zapewnia pomoc dla osób pochodzących z wypadków komunikacyjnych z urazami wielonarządowymi. Nowatorskie rozwiązanie zapewni najszybszy transport pacjenta w stanie zagrożenia życia bezpośrednio na blok operacyjny lub Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Czytaj też: Opolskie szpitale pełne niepokoju o kontrakty

Lądowisko będzie czynne całą dobę, przez cały rok. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to jedyny szpital zabiegowy, zlokalizowany w prawobrzeżnej części miasta Szczecina. Dodatkowo w jego bliskim sąsiedztwie znajdują się główne drogi krajowe oraz lotnisko „Goleniów".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

-- medycna potrzebuje środków , na świecie nauka opracowuje rózne metody i apratury ,zwłaszcza laparoskopowe , roboty do operacji ,,,,,, -- dla jednego szpitala ,, powiatu ,w polsce jest zaliczka ,, 1 miliard euro ,, na lecze...nie biologiczne ,, w dyrektywach ,,,wdrożenie starych gatunków ,,,,, na bezwłady centralne regenracja 23 dni , po cięzkich żłmaniach kosci 42 dni ,,,,,,, to przejmie finsowanie medycyna światowa ,,, to jest o co walczyć ,, dieta ,zioła ,ruch = medycyna przyszlości ,ale tylko w polsce możemy leczyć ,, na świecie nawet zapomnieli gotować ,, tam fabryki przetwarzają ,,,,,, ma dls nsuki niewyobrazalną wartość naukową ,, nad zagadnienimi pracowały milony i nikt nie pomyślał by tak leczyć ,,,,, powiaty ogłaszają ,,jak przygotują produkty ,, mlodzieży wiedzę mam przekazać ,pożniej innych bedą uczyć to duże środki ,,,,,, dla wszystkich rozwiń

ATEM, 2014-10-26 20:46:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE