PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne szpitale otrzymają wsparcie z RPO

  • bad    28 października 2014 - 18:31
Kolejne szpitale otrzymają wsparcie z RPO

Kolejne dwie lecznice otrzymają środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wsparcie zostanie przekazane Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Rypinie.
Uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie projektów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego oraz przedstawicieli szpitali odbyło się dziś (28 października) w Urzędzie Marszałkowskim.

Szpital Miejski w Toruniu otrzyma 1,5 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone na utworzenie banku komórek macierzystych, które będą wykorzystywane w procedurach przeszczepowych. Na ten cel zaadaptowany zostanie budynek byłej apteki toruńskiej lecznicy. Razem z jej przebudową zostanie zakupiony niezbędny sprzęt i wyposażenie umożliwiające funkcjonowanie banku komórek macierzystych. Planowane zakończenie realizacji projektu to sierpień przyszłego roku, a jego całkowita wartość wynosi prawie 2,9 mln złotych.

Czytaj też: Sieć baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego gotowa

Dofinansowanie dla Szpitala Powiatowego w Rypinie to także 1,5 mln złotych. Wsparcie otrzyma projekt zakończonej w czerwcu kompleksowej przebudowy rypińskiej lecznicy. W jego ramach zmodernizowano oddziały szpitala, wybudowano zamykany podjazd dla zespołów ratownictwa medycznego oraz zakupiono sprzęt medyczny, m.in. łóżka z wyposażeniem, pompy infuzyjne, defilibratory czy aparaty EKG. Całkowita wartość projektu to 2,6 mln złotych.

Czytaj też: W Ząbkach powstanie nowoczesny szpital psychiatryczny

- Ochrona zdrowia jest jednym z naszych priorytetów. W tym roku zainwestowaliśmy już kilkadziesiąt milionów złotych w modernizację i rozbudowę infrastruktury, a także na zakup nowoczesnego sprzętu do diagnostyki, terapii i rehabilitacji. Wsparcie dla szpitali w Toruniu i Rypinie z pewnością przyczyni się do wzrostu jakości usług oferowanym pacjentom. Mnie szczególnie cieszy powstanie banku komórek macierzystych. Takie inicjatywy dają nowe możliwości w przeszczepach u ludzi z chorobą nowotworową - powiedział marszałek Piotr Całbecki.

W zeszłym tygodniu podpisano umowy o dofinansowanie dla szpitali w Grudziądzu oraz Brodnicy.

Wsparcie na realizację projektów było możliwe dzięki uruchomionym przez marszałkowską administrację środkom w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację przedsięwzięć dotyczących zarówno przebudowy i rozbudowy obiektów ochrony zdrowia w całym regionie jak również zakupów aparatury i urządzeń medycznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Gorsza strona województwa, 2014-10-29 21:40:54

    Toruń, Rypin, Grudziądz i Brodnica otrzymają wsparcie toruńskiego marszałka. Z zachodniej,tz. bydgoskiej części województwa nikt. Zrównoważony rozwój.